Borsa Notlarım 18 Mayıs 2023 Borsa Günlüğüm

Borsa Notlarım 18 Mayıs 2023 Borsa Günlüğüm

Kredi kartlarıyla ilgili nakit avans kararı kaldırıldı! Tartışma yaratmıştı, Merkez Bankası’ndan bankalara yeni talimat

Kredi kartlarıyla ilgili tartışma yaratan nakit avans kararında yeni bir gelişme yaşandı. Merkez Bankası, kredi kartlarında makro ihtiyati tedbir uygulaması kaldırıldı. Nakit avans çekiminde menkul kıymet tesisi şartı da kaldırıldı.

Merkez Bankası’ndan yeni nakit avans kararı geldi. Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada “Kredi kartından nakit avans kullanımı ve kredili mevduat hesabı kredilerinde hiçbir sınırlama uygulanmayacak” ifadelerine yer verildi.

İşte borsa düştüğüyle kaldı bu haber piyasaya gelince piyasanın düşeceğini zaten biliyorlardı

Sonuçta Borsa çıkışa da düşüşe de daima bir bahane bulur bana düşen boşta para ile dipteki hisseleri toplamak

Seçim için 5 iş günü kaldı

İlk kırmızı gün ikinci alımlarımı yapacağım sonra Eylül’e kadar alım planlamıyorum tabi boşta para bulursam ve hissede Ema200 günlük altında ise alırım

Borsa da merak etmeyin 7000-8000 gelecektir beklentim Aralık ayı inşallah daha önce

Buna rağmen sakın kredili işlem yapmayın

Ema200
Ema200

Merkez Bankasının piyasayı kontrol altında tutma çabası ile almış olduğu bir karar yüzünden dün borsa da yaşanan sert düşüşler yaşandı. Bugün de bu karardan geri adım atıldı. Sonuç kredili işlem yapan çok büyük zarar gördü. O yüzden günlük düşünmek borsayı yazı tura atmak gibidir. Bu düşüş alım fırsatıdır. Ancak hisse ne kadar ederi olanda olsa EMA200 ün üstünde olduğu sürece ALINMAZ. (Alana saygı duyarım.) Hisse EMA200 ün altında olduğu sürece ALINIR.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir