Kordsa Teknik Tekstil Hisse, KORDS Hisse

Kordsa Teknik Tekstil Hisse, KORDS Hisse Detay

68TL Altı Ucuzdur, Uygundur, Al, Biriktir. 29 Nisan 2023 itibariyle 65,00TLdir. Bu fiyattan ve altında biriktirilir.

150TL de Yavru bırakarak satış sonra yeni hikayeler yazmaya devam.

Kordsa kumaşları ve prepregleri, havacılık ve otomotiv pazarları için son teknoloji çözümler sunuyor

Lastik Güçlendirme Pazarında Lider

Tüm küresel oyuncularla uzun süredir devam eden stratejik iş birliklerine dayanan pazar liderliği

Tüm İş Kollarında Sürdürülebilir Büyüme

Büyüme fırsatları takviye ürünleri ve kompozit takviye sektörleri

Güçlü Nakit Üretimi Ve Temettü Ödemesi

Kordsa’nın Kar Dağıtım Politikası’na göre, Genel Kurul onayıyla dağıtılabilir bütün kârlar dağıtılabilir.

Teknoloji Liderliği

Lastik güçlendirme ve kompozit teknolojileri alanlarına odaklanan iki Ar-Ge merkezinde sektöre yön veren inovasyonlar

Ana hedeflerimiz, lastik güçlendirmedeki pazar liderliğini sürdürmek, kompozit güçlendirmede özellikle
Avrupa’da büyüme sağlamak ve ileri malzeme şirketine dönüşümü gerçekleştirmektir.

Lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri pazarlarının global oyuncusu Kordsa, 4.900’e yakın çalışanı ile Türkiye, Brezilya, Endonezya, Tayland ve ABD olmak üzere 5 ülkede 12 üretim tesisi ile hizmet vermektedir. “Yaşamı Güçlendirme” misyonu ile müşterileri, çalışanları, paydaşları ve içinde yer aldığı toplumlara katma değeri yüksek yenilikçi güçlendirme çözümleri sunarak sürdürülebilir değer yaratmayı hedeflemektedir.

Lastik güçlendirme teknolojileriyle dünyada her 3 otomobil lastiğinden 1’ini, her 3 uçak lastiğinden 2’sini güçlendiren Kordsa bugün, inşaat güçlendirme teknolojilerinde bu uçakların pistlerini, kompozit teknolojilerinde ise bu uçakların gövde ve kanatlarını da güçlendirir hale gelmiştir. Lastik sektöründe yakıt kullanımını azaltan, yolu daha iyi kavrayan, çevre dostu ürünler geliştirirken, kompozit sektöründe araçların daha hafif olmasını, daha az yakıt ve daha düşük karbon emisyonuyla performans göstermesini sağlayan teknolojiler geliştirmektedir. İnşaat sektöründe ise altyapı ve üst yapı projelerine yönelik daha dayanıklı ve daha pratik güçlendirme çözümleriyle yaşamın her alanına dokunmaktadır.

Ar-Ge ve inovasyon, Kordsa’nın kurumsal kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. 2007 yılında İzmit’te kurulan Kordsa’nın ilk Ar-Ge merkezi, lastik ve inşaat güçlendirme teknolojilerinde hem global pazar hem Türkiye pazarı için inovasyon mutfağı rolü görmektedir. Kordsa’nın ikinci Ar-Ge merkezi ise kompozit güçlendirme teknolojilerinde Ar-Ge, inovasyon ve üretimi tek çatı altında toplayan Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nde yer almaktadır. Dünyanın sayılı merkezlerinden biri olan Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nde temel ve uygulamalı araştırma, teknoloji ve ürün geliştirme, girişimcilik, üretim süreçleri gerçekleştirilmekte; araştırmacılar, tasarımcılar, mühendisler, üretim süreci sorumluları ve çalışanları, doktora öğrencileri, doktora sonrası araştırmacılar, öğretim üyeleri, kuluçka firma girişimcileri birlikte çalışmaktadırlar. Kordsa, açık inovasyon anlayışıyla kendi uzmanlığı dışındaki projelerde birçok üniversite ve kurumla iş birlikleri yaparak, fark ve değer yaratan teknolojiler geliştirmeye yönelik Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları yürütmektedir.

Kordsa yenilikçi teknolojileri, insan kaynakları uygulamaları ve iş etiği ile aldığı birçok prestijli ödül ile global başarısını ispatlamıştır. Yurt içinde aldığı ödüllerin yanı sıra Kordsa Brezilya’nın Bahia Bölgesi’nde Great Place to Work Institute tarafından üst üste 3 yıl en iyi işverenler arasında yer verilmiştir. Kordsa, ayrıca Endonezya’da ekonomi dergisi Infobank tarafından belirlenen “En Hızlı Büyüyen İlk 100 Şirket” arasına girmiştir. Endonezya’da İhracat Şampiyonu seçilmiş, “İş Güvenliği Deneyim Merkezi” projesini gerçekleştiren proje lideri ile de iki yıl üst üste Endonezya’da “En İyi Çalışan” ödülüne layık görülmüştür. Warta Ekonomi tarafından Endonezya Borsası’nda işlem gören şirketler arasında son 3 yılda en iyi performans gösterenlere verilen, Endonezya’nın En Güçlü Şirketleri (IMPCA) ödülünün sahibi olmuştur.

Bugün, yaşamın her alanını güçlendirmenin mutluluğunu yaşayan Kordsa, günlük hayatı hem bizim hem de sevdiklerimiz için daha yaşanılır, daha kolay ve daha güvenli hale getirme vizyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Şirketin Dahil Olduğu Endeksler:

BIST KATILIM 50 / BIST 50 / BIST TEKSTİL, DERİ / BIST 100 / BIST 100-30 / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KATILIM / BIST KATILIM 30 / BIST KATILIM 100 / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK 25 / BIST KOCAELİ / BIST KATILIM TUM / BIST SINAİ / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK / BIST YILDIZ / BIST TÜM

Şirketin Sektörü:

İMALAT / TEKSTİL, GİYİM EŞYASI VE DERİ, Kord Bezi İmalatı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir